0

O nás

30 let kvality a vize

Když si vyberete Nábytek VASA, nekupujete si jen kus nábytku. Vybíráte si kus historie, tradice a řemeslného umění. 

 

Nábytek VASA: Příběh vytrvalosti, kvality a pokory

Když se spojí  precizní truhlář s vynikajícím strojařem, vznikne něco mimořádného. A tak se stalo - Pavel Polívka a Jiří Mikšátko v roce 1993 založili společnost Nábytek VASA. Tato společnost, která letos slaví 30 let své existence, je důkazem toho, že kvalita, estetika a trvanlivost mohou jít ruku v ruce.

Tento článek vám přiblíží nejen fascinující historii firmy, ale také lidský příběh jednoho ze zakladatelů, jehož píle a skromnost jsou základními stavebními kameny úspěchu společnosti.

Začátky v truhlárně

Pavel, truhlář s pevnými principy a vysokým morálním kodexem, byl znechucen praktikami svého tehdejšího zaměstnavatele. Rozhodl se, že chce něco změnit. A tak, když mu německý zákazník přišel s neobvyklou potřebou, a to - navrhnout a vyrobit nábytek podle jeho videa, Pavel přijal výzvu a dokončil ji s bravurou. Tento úspěch byl zárodkem budoucí spolupráce s Jiřím a základem pro založení Nábytek VASA.

Od stodoly k průmyslovému areálu

Začátky byly skromné. Oba pánové začínali ve stodole v malém jihočeském městečku Bečice. Stodolu postupně rekonstruovali a v roce 1993 přivezli první tři stroje na výrobu nábytku z Itálie. Bylo to první obráběcí centrum na území České republiky, které vrtalo a frézovalo.

Překážky a jak je překonat

Společnost se ocitla v tíživé situaci, když spolupráce s prvním a jediným klíčovým zákazníkem skončila. V tuto chvíli se ukázala pravá síla zakladatelů. Pavel a Jirka se rozhodli, že nemohou být závislí na jedné firmě a začali navrhovat a vyrábět svůj vlastní nábytek.

Kvalita především

Pavel vždy zdůrazňoval, že jeho nábytek musí vydržet alespoň tři stěhování. Zdá se to být malý detail, ale je to svědectví o jeho závazku k výrobě trvanlivého a kvalitního nábytku. „Musel bych se za sebe stydět, kdybych do své práce nedal jen to nejlepší, co dokážu.“

Když měli možnost spolupracovat s IKEA, odmítli, protože nechtěli obětovat kvalitu svých produktů. Pavel věřil v nábytek, který vydrží generace, a toto přesvědčení je základem filozofie společnosti.

Inovace a Technologie

Společnost Nábytek VASA vlastní patent na takzvanou PUR hranu (ergonomická polyuretanová hrana). Vývoj této technologie trval přes pět let a stál několik milionů korun. Tato revoluční PUR hrana, kterou firma vyvinula a patentovala, zvyšuje trvanlivost a komfort nábytku a zároveň dodává moderní vzhled.

Společnost se loučí s jedním ze zakladatelů

V roce 2011 došlo k rozchodu mezi oběma zakladateli. Jiří se rozhodl opustit společnost a věnovat se jiným aktivitám, zatímco Pavel se rozhodl pokračovat v jejich společném díle. Bylo to těžké období, ale Pavel věřil v kvalitu svých výrobků a v sílu své vize.

Rodinná Firma

Pan Polívka má dva potomky, dceru Michaelu a syna Lukáše, kteří nyní přebírají vedení firmy "Dnes již vše nechávám v rukou svých dětí a věřím, že budu moci dětem firmu přenechat s klidným srdcem," říká Pavel. To mu umožnilo vymanit se a věnovat se vlastnímu zdraví.

Závěr

Nábytek VASA je více než jen výrobcem nábytku. Je to příběh o píli, odhodlání a nezlomné víře v kvalitu. Je to také příběh o panu Polívkovi, jehož skromnost a píle jsou inspirací pro nás všechny. "Nikdy jsem se necítil jako podnikatel, vždy jsem na otázku, kde pracuji odpovídal, že dělám ve VASE," uzavírá Pavel.

Dnes je Nábytek VASA jedním z předních výrobců kancelářského nábytku v České republice. Jejich produkty jsou spojeny s kvalitou a estetičností a jsou zárukou dlouhé trvanlivosti. Takže pokud hledáte nábytek - VASA je tou správnou volbou. A když navštívíte jejich showroom v Táboře, nezapomeňte pozdravit milé zaměstnance, kteří "ne" nemají ve svém slovníku.

 

 

 

 

 

více na Ochrana osobních údajů

 REALIZOVANÉ PROJEKTY

Společnost Nábytek VASA spol. s r.o. získala podporu od programu Program SLUŽBY JVTP - Podpora trendů ve spolupráci s EU.

Zboží bylo úspěšně přidáno do tašky