0

Ergonomie

Jako jediní v České republice aplikujeme na hrany stolových desek litou polyuretanovou PUR hranu. Předností tohoto materiálu je na dotek měkký, příjemný povrch, vysoká odolnost proti otěru, houževnatost, tepelná odolnost a stálost proti vlivu slunečního záření. Vlastníme unikátní technologii na výrobu stolů s PUR hranou.

 

Co je PUR hrana a jak pomáhá ergonomii na pracovišti

Výhoda zkosené PUR hrany je především v ergonomii. Můžete si tak ruce pohodlně opřít. nedojde k otlačení a odkrvení končetin. Materiálem pro výrobu této hrany je speciálně vyvinutý polyuretanový systém integrální pěny. Jedná se o tekutou směs, která se nalévá ve speciálních formách přímo k připravené desce a nechá se za určitých podmínek vytvrdnout. Podobný materiál je běžně používán např. pro výrobu volantů, někdy dokonce na podrážky bot.

Při aplikaci na hranu LTD desky dojde při zpracování PUR hmoty k jejímu proniknutí do hloubky až 10 mm. Proto se uzavře pórovitý povrch hrany LTD desky a zabrání vniku vlhkosti. Hranu nelze od desky odtrhnout. Konečný tvar vzniká při aplikaci materiálu na desku. Konstruktéři nábytku často využívají pružný povrch PUR materiálů jako bezpečnostní prvek na nábytkové hraně. Proto tato technologie nachází uplatnění i při výrobě nemocničních lůžek a velmi exponovaných místech na nábytku.

Dopřejte si ergonomickou PUR hranu do své kanceláře a zpříjemněte si každodenní práci u kancelářského stolu. Vaše ruce to ocení - více infomací můžete najít v lekářském posudku

 

Zkosený tvar PUR hrany značně zpříjemňuje dlouhodobější  práci u pracovního stolu, neboť tato stolová hrana "netlačí" na předloktí ruky a tím se omezí případný vznik dnes již poměrně častého onemocnění "syndrom karpálního tunelu". Navíc je stolová deska téměř nezničitelná. Tím se významně prodlužuje životnost celého pracovního stolu.

Desky s PUR hranou nabízíme ve formě rovných a tvarových stolových desek, přípojných a jednacích desek, případně držáků na drobné kancelářské přístroje či pomůcky. PUR hranu lze aplikovat také pouze z přední strany desky.

PUR hranu aplikujeme v barvách antracit nebo světle šedá.

Přehled vyráběných dílců s PUR hranou je volně ke stažení zde.

Veškeré dotazy Vám rádi zodpovíme na vasa@vasa.cz nebo na tel. +420 381 609 111

 

Předejděte problémům s bolavými zády

Poslední dobou se často mluví o výhodách práce ve stoje. Zejména se vyhnete strnulému sezení, narovnáte se, prokrvíte tělo a v neposlední řadě zapojíte další svaly. Může to prospět nejen stavbě vašeho těla, ale zároveň se změnou polohy se osvěžíte psychicky. Výhody tu bezesporu jsou. Jenomže pozor, práci u počítače vestoje není vhodné provozovat trvale. Je velmi vhodným doplňkem k práci v sedě, kdy je bezesporu zdraví prospěšná, ale trvalé stání vám může naopak uškodit. Dalším důležitým aspektem ergonomie je výběr správné kancelářské židle.

Náš elektrický výškově stavitelný stůl prošel testem redakce Živě.cz, můžete si proto přečíst recenzi na naše multifunkční stoly VASA Drive.

V naší nabídce naleznete výškově stavitelné stoly s elektrickým zdvihem nebo s manuálním pomocí kličky.

Prohlédnout výškově nastavitelné stoly

 

Zboží bylo úspěšně přidáno do tašky