0

Ergonomie

Ulevte svému tělu s ergonomickým nábytkem VASA

Vlastníme unikátní technologii na výrobu stolových desek s litou polyuretanovou PUR hranou.

Jako jediní v České republice aplikujeme na hrany stolových desek tento typ hran. Materiálem pro výrobu této hrany je speciálně vyvinutý polyuretanový systém integrální pěny. Jedná se o tekutou směs, která se nalévá ve speciálních formách přímo k připravené desce a nechá se za určitých podmínek vytvrdnout. Podobný materiál je běžně používán např. pro výrobu volantů, někdy dokonce na podrážky bot.

Předností tohoto materiálu je na dotek měkký, příjemný povrch, vysoká odolnost proti otěru, houževnatost, tepelná odolnost a stálost proti vlivu slunečního záření. Při aplikaci na hranu LTD desky dojde při zpracování PUR hmoty k jejímu proniknutí do hloubky až 10 mm. Proto se uzavře pórovitý povrch hrany LTD desky a zabrání vniku vlhkosti. Hranu nelze od desky odtrhnout. Konečný tvar vzniká při aplikaci materiálu na desku. Konstruktéři nábytku často využívají pružný povrch PUR materiálů jako bezpečnostní prvek na nábytkové hraně. Proto tato technologie nachází uplatnění i při výrobě nemocničních lůžek a velmi exponovaných místech na nábytku.

Zkosený tvar PUR hrany značně zpříjemňuje dlouhodobější  práci u pracovního stolu, neboť tato stolová hrana "netlačí" na předloktí ruky a tím se omezí případný vznik dnes již poměrně častého onemocnění "syndrom karpálního tunelu". Navíc je stolová deska téměř nezničitelná. Tím se významně prodlužuje životnost celého pracovního stolu.

Desky s PUR hranou nabízíme ve formě rovných a tvarových stolových desek, přípojných a jednacích desek, případně držáků na drobné kancelářské přístroje či pomůcky. PUR hranu lze aplikovat také pouze z přední strany desky.

Barevnost PUR hrany - PUR hranu aplikujeme v barvách antracit nebo světle šedá.

Přehled vyráběných dílců s PUR hranou je volně ke stažení zde.

Veškeré dotazy Vám rádi zodpovíme na vasa@vasa.cz nebo na tel. +420 381 609 111