0

SPOLUPRÁCE

O BROKIS

Česká prémiová značka svítidel Brokis se skládá ze skvělého designu, špičkové kvality a pozoruhodného řemesla českých sklářských řemeslníků. Originální kolekce osvětlení BROKIS, vytvořené renomovanými českými i zahraničními designéry, si trvale získávají mezinárodní ohlas a uznání.

brokis1.jpg

 

 

 

Společnost kombinuje ručně foukané sklo s dalšími rafinovanými materiály, jako je dřevo a ručně lisovaný kov, v odvážných světelných kompozicích, které posouvají hranice současného designu.

Portfolio Brokis obsahuje moderní funkční svítidla, dekorativní předměty a jedinečná řešení osvětlení pro architekty a interiérové designéry. S vlastními velkokapacitními výrobními zařízeními zakořeněnými ve více než dvousetleté historii může Brokis volně experimentovat a vyvíjet inovativní materiály, techniky a technologie, stejně jako nabízet řešení osvětlení na míru.

 

 

 

brokis2.jpg

ZACHOVÁNÍ ČESKÉ TRADICE FOUKÁNÍ SKLA

Brokis je duchovním dítětem úspěšného českého podnikatele a inženýra Jana Rabella. V roce 2006 založil značku Brokis jako platformu pro oživení a povznesení českého sklářství do nových výšin a zachování znalostí a řemesla po generace. Téměř před deseti lety, v roce 1997, získal churavějící sklárnu Janštejn založenou na počátku 19. století asi 140 kilometrů jihovýchodně od Prahy.

SKLÁRNA JANŠTEJN

Již více než 200 let dodržuje sklárna Janštejn nacházející se v malebném českém kraji Vysočina tradici foukání skla, která sahá až do konce 17. století. Sklárna Janštejn je dnes největším výrobcem speciálního osvětlovacího skla v České republice.“

BROKISGLASS

BROKISGLASS je produktem ekologických postupů skláren Janštejn a BROKIS, jejichž spolupráce dala vzniknout unikátnímu novému materiálu ze skleněných střepů. Při výrobě osvětlovacího skla se z každého ručně foukaného kusu vyřadí až 30 %. Primární motivací pro založení a rozvoj společnosti BROKISGLASS byla potřeba změnit zažité vnímání skleněného střepu jako odpadu, který zatěžoval životní prostředí a měl negativní dopad na okolní krajinu. Tento inovativní materiál přináší sklu nový rozměr a estetiku a jeho jedinečné vlastnosti z něj dělají vynikající volbu v architektuře, stavebnictví, interiérovém a produktovém designu.

Zboží bylo úspěšně přidáno do tašky